חזון בית הספר

רשת "ביחד" הינו מסגרת חינוכית יחידה מסוגה בארץ, שבה לומדים תחת קורת גג אחת תלמידים דתיים לצד חילוניים.

שאיפתנו היא לפתח חברה המאפשרת שונות מתוך כבוד הדדי ומבלי שאף אחד מן הצדדים יקלע לקונפילקט הנוגד את השקפת עולמו.

היכולת להפיק מן השונות את המירב על היופי שבה, הכח לטפח את הייחודיות והחשיפה למגוון האנושי, הם תנאי הכרחי למיצוי וביטוי הפוטנציאל של כל אדם מבחינה אישית בהיבט החברתי ובהיבט החינוכי.
רשת "ביחד" מציעה רמת לימודים גבוהה במיוחד לצד הקניית אוצרות הרוח היהודיים ושימת דגש על הטמעת ערכי אהבת הזולת, כיבוד אב ואם וסובלנות לאחר ולשונה.

לוגו "ביחד מורכב משלושה לבבות מחוברים המסמלים באופן מטאפורי את המשולש של תלמיד, צוות והורה שהקשר ביניהם הכרחי ובריא למערכת כולה. ואכן, הזדהות התלמידים עם המערכת תתחזק דרך שיתוף הורים בפעילויות לימודיות וחינוכיות ודרך הרחבת פעילויותיו אל מחוץ לכתליו ומעבר לשעות הלימודים.

כמו הלב שהינו איבר מרכזי המזרים חמצן לכל חלקי הגוף, ופועם ללא הפסקה, כך בית ספרנו מהווה חלק מרכזי בחייו של התלמיד, חלק המזרים חיוניות ואוירת עשיה ופעילות בלתי נדלית הן מבחינה לימודית הכוללת ארגון מחדש של תוכניות לימודים בהתאם לשינויים הרבים החלים בעולמנו, והן מבחינה חברתית הכוללת פעילויות חברתיות ושבתות "ביחד".

ומעל הכל, רשת "ביחד" על צוותו החינוכי הינו לב ענק של אהבה, נתינה, התמסרות והקרבה, לב שמעניק כבוד וביטחון לכל ילד וילד באשר הוא.

רשת "ביחד" מאפשרת לכל הלומדים תנאים של צמיחה באוירה חמה ותומכת, ומקדם מצוינות אישית מתוך הכרה שכולנו "ביחד" מיוחדים, וכל אחד לחוד הוא יחיד ומיוחד!